Головна

Міжнародна технічна допомога

  • Проекти, програми, гранти та конкурси по міжнародній технічній допомозі:

                  Програма фонду Едмунда Маскі;

                  Аплікаційна форма Фонду Едмунда Маскі;

                  Форма заявки "Територія РУСАЛа"

                  Положення про конкурс "Територія РУСАЛа"

           - Європейський інвестиційний фонд (Форма заявки на отримання допомоги)

           - Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні (Форма заявки на отримання допомоги)  

           - Глобальний екологічний фонд GEF


До уваги громадських організацій

Фонд «Монсанто» оголосив про початок чергового раунду прийому пропозицій  соціальних проектів для сільських громад від громадських організацій, що триватиме з1 січня до 28 лютого 2015 року, за наступними напрямками:

- надання базової освітньої підтримки, спрямованої на покращення освіти в аграрних громадах, в тому числі за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми.

- забезпечення критичних потреб громад за рахунок розвитку продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки та різноманітних інших місцевих потреб.

(З більш детальною інформацією можна ознайомитись за адресою:  http://www.monsantofund.org/grants/international/)

Посольство Німеччини надасть фінансову підтримку п’ятьом мікропроектам. Подати заявку на отримання гранту можна до 28 лютого 2015 року.

(З більш детальною інформацією можна ознайомитись за адресою: http://www.kiew.diplo.de/Vertretung/kiew/uk/04/Entwicklungspol__Zusammenarbeit/Kleinstprojekte__2014__15.html)

Фонд BEARR Trust оголошує про відкриття програми малих грантів і запрошує некомерційні та інші організації до подання відповідних заявок на реалізацію проектів за напрямом «Надання психологічної підтримки особам, переміщеним в результаті конфлікту в Україні». Кінцева дата прийняття заявок: 1 березня 2015 року.

(З більш детальною інформацією можна ознайомитись за адресою: http://www.bearr.org/RU/english-the-bearr-trust-small-grants-scheme-2015/)


До уваги науковців та винахідників, керівників підприємств та представників ділових кіл області

Європейська Комісія офіційно оголосила нову програму «Горизонт 2020», призначену для об’єднання фінансування досліджень та інновацій в ЄС та впровадження флагманської ініціативи створення Інноваційного Союзу. Ця програма буде впроваджена в період з  2014 по 2020 рр.

Програма «Горизонт 2020» складатиметься з трьох основних пріоритетів :

- «Передова наука» - націлений на підвищення рівня наукових досліджень ЄС та забезпечення конкурентоспроможності європейської науки;

- «Індустріальне лідерство» - сприятиме перетворенню Європи на центр залучення інвестицій у сферу науки та інновацій;

- «Соціальні виклики» - спрямований на вирішення основних соціальних проблем.

Бюджет програми «Горизонт 2020» буде складати 87740 мільйонів євро.

З більш детальною інформацією щодо програми та умовами участі в ній можна ознайомитись за посиланням.

Про зацікавленість в участі просимо повідомити департамент економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації за тел. 47-45-91, e-mail: mtd_zt@ukr.net.


В області триває реалізація другої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В проекті беруть участь 6 районів області, а саме Ємільчинський, Олевський, Житомирський, Червоноармійський, Володарсько-Волинський та Коростишівський, де впроваджуються 24 мікропроекти, з них: 7 з ремонту ФАПів та амбулаторій, 3 – з вуличного освітлення, 2 – з водопостачання, 12 – з ремонту шкіл та садочків.

Загальний затверджений бюджет мікропроектів станом на 03.12.2013р. становить 4,49 млн. грн.,  з яких1,91 млн.грн. – кошти ЄС.

Наразі 8 мікропроектів вже успішно завершені (1 – в Житомирському районі, 4 – в Олевському, 1 – у Володарсько-Волинському, 2 – в Коростишівському).

Крім того, з липня поточного року розпочато впровадження додаткових мікропроектів за напрямом «Енергоефективні технології та відновлювані джерела енергії» в рамках програми “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ”. Наразі реалізація всіх мікропроектів перебуває на стадії виготовлення проектно-кошторисної документації.


Використання міжнародної технічної допомоги

Органи місцевого самоврядування міста Житомира продовжують активно залучати і реалізовувати проекти у сфері розвитку комунальної інфраструктури та енергозбереження.

Між містом Житомиром і Європейським банком реконструкції та розвитку, Асамблеєю Вкладників Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) підписані кредитна (10,0 млн.євро) та грантова (5 млн. євро) угоди щодо фінансування проекту «Розвиток системи теплопостачання міста Житомира», що спрямований на зменшення енерговитрат, а також покращення якості надання послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання в місті. Залучені кошти будуть направлені на встановлення індивідуальних теплових пунктів, влаштування газотурбінної когенераційної установки та установок на біопаливі. На сьогодні пройдені всі погоджувальні процедури та проводиться відбір консультантів із корпоративного розвитку та супроводу проекту.

15 жовтня 2013 року між Житомирською міською радою, КП «Житомиртеплокомуненерго» та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО підписано договір, відповідно до якого місто отримає 292,0 тис. євро кредитних коштів Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО, 292,0 тис. євро гранту Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) на реалізацію проекту «Впровадження інноваційних технологій у системі теплопостачання міста Житомира». Проектом передбачено створення енергоефективного житлового кварталу на вул. Домбровського, 30.

Розроблено техніко-економічне обґрунтування проекту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Житомира». Проектом передбачено проведення робіт з утеплення 19-ти приміщень закладів освіти та охорони здоров’я міста. Для його реалізації планується залучити  4,5 млн. євро інвестицій, з яких кошти НЕФКО – 2,7 млн. євро кредиту та 1,35 млн. євро гранту. Решта 450 тис. євро – співфінансування з міського бюджету. Триває процедура відбору консультантів для супроводу проекту.

У місті Новограді-Волинському за ініціативи ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського» продовжується впровадження проекту «Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін в м. Новоград-Волинський».

Розпочато співпрацю з Посольством Японії в Україні у напрямі впровадження проекту з модернізації освітлення загальноосвітніх шкіл.

Триває реалізація проекту щодо поліпшення якості надання адміністративних послуг та посилення антикорупційних заходів муніципалітету. Проект співфінансується Регіональним проектом ПРООН щодо антикорупції, представництвом ПРООН в Україні та міською радою.

У Народицькому районі розроблено проект «Відродження радіоактивно забрудненої території Народицького району шляхом відновлення та реабілітації забруднених земель методом вирощування ріпаку на біоенергію (біогаз, біодизель)» вартістю 4 млн. дол. США, що знаходиться на розгляді в Японії, та мікропроект «Вирощування ріпаку на радіоактивно забруднених землях Народицького району з метою їх реабілітації» за програмою КУСАНОНЕ вартістю 100,00 тис.дол.США, який подано на розгляд Посольству Японії в Україні. Впровадження мікропроекту планується розпочати в лютому 2014 року.

 


Фонд Східна Європа

 Історія Фонду

Місія Фонду Східна Європа - сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу. Фонд Східна Європа (ФСЄ) допомагає громадянам будувати власне майбутнє, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та сприяючи партнерству громади, влади та бізнесу.

ФСЄ переконаний, що найбільш ефективно виконати свою місію він зможе: сприяючи побудові стійких партнерств громади, влади та бізнесу, посилюючи потенціал місцевих організацій, підтримуючи створення та поширення інноваційних моделей розвитку та сприяючи налагодженню співпраці  серед своїх партнерів.

Фонд Східна Європа (ФСЄ) - міжнародна благодійна організація, що працює в Україні з 2008 року. ФСЄ успішно продовжує роботу свого засновника - Фонду Євразія, що за 15 років роботи інвестував у проекти в Україні понад 44 мільйони доларів США, підтримуючи місцеві ініціативи, спрямовані на розвиток громадянського суспільства, сприяння економічному зростанню та ефективному управлінню.

Підтримка Фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія та іншими донорами. Очолюваний незалежним Правлінням, ФСЄ втілює програми з економічного та соціального розвитку за підтримки понад 30 донорів, серед  яких уряди європейських країн, міжнародні організації, фонди, благодійні організації, органи місцевої влади України, український та міжнародний бізнес, що працює в Україні.

Акумулювавши знання та кращі практики свого засновника, Фонду Євразія, ФСЄ має великий досвід в сфері розробки, реалізації та управління програмами.

З метою ефективнішої реалізації власних програм для підтримки місцевих ініціатив та розбудови громад ФСЄ співпрацює з мережею своїх партнерів: громадськими лідерами, НДО, асоціаціями, університетами, дослідними інституціями, органами місцевого самоврядування та організаціями, що надають технічну допомогу. ФСЄ шукає нових партнерів, щоб більше громад отримали підтримку для власного розвитку.

Більше інформації - на веб-сайті Фонду: www.eef.org.ua

Підтримка Фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія та іншими донорами – урядами, фондами, корпораціями та приватними донорами.

Більше інформації на www.eef.org.ua 

Місія та методи

Фонд Східна Європа (ФСЄ) допомагає громадянам будувати власне майбутнє, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та сприяючи партнерству громади, влади та бізнесу. Для виконання своєї місії ФСЄ надає цільову підтримку НДО, що працюють в різних регіонах України: сприяє встановленню та посиленню партнерств між неурядовими організаціями, місцевою владою, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами, посилює потенціал своїх партнерів, щоби вони ефективніше реалізовували власні цілі.

Для цього ФСЄ забезпечує партнерів необхідними знаннями та навичками, надає фінансову підтримку та інші ресурси, підтримує створення та поширення інноваційних моделей розвитку та сприяє налагодженню співпраці серед своїх партнерів.

Програми

Правління Фонду Східна Європа, рада експертів, керівництво та співробітники розглядають нові перспективні напрямки діяльності Фонду, що допомогли б збільшити ефективність роботи. Зараз ФСЄ  зосередив увагу на чотирьох програмах:

Місцевий економічний та соціальний розвиток;

Ефективне управління;

Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) та відповідальна благодійність.

Партнерства

З метою ефективнішої реалізації власних програм ФСЄ співпрацює з мережею своїх партнерів: громадськими лідерами, НДО, місцевою владою та організаціями, що надають технічну допомогу. ФСЄ шукає нових партнерів, щоб більше громад отримали підтримку для власного розвитку.

Корпоративна соціальна відповідальність в Україні:   www.csrukraine.org.ua

Еко-Україна: www.eco-ukraine.org.ua

Мережа Фонду Євразія: www.eurasia.org

Для тих, хто подає заявку на отримання гранту

Як подати заявку на фінансування до ФСЄ

 Конкурсні програми:

Більшість грантів ФСЄ надає через конкурсні програми, які Фонд регулярно ініціює.

Інформація про нові конкурсні програми публікується в «Новинах», де до оголошення додаються рекомендації та вимоги з підготовки проекту та бюджету.

Увага! Для деяких конкурсів ФСЄ може використовувати окремі аплікаційні форми, які розробляються відповідно до специфіки конкурсу. У таких випадках форма додається до оголошення про конкурс.

До уваги тих, хто планує подати заявку на конкурс проектів для коаліцій організацій громадянського суспільства (ОГС) України в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ!» (UNITER), просимо використовувати аплікаційну форму та рекомендації щодо підготовки заявок.

«Відкриті двері»

Механізм «відкриті двері» унікальний тим, що дозволяє оперативно реагувати на місцеві потреби. Проекти приймаються Фондом на постійній основі без обмеження цільових регіонів та термінів реалізації. Проте проекти, які подаються в рамках «Відкритих дверей», проходять жорсткіший конкурентний відбір, зважаючи на велику кількість проектів, що надходять, і обмеженість ресурсів для їх фінансування. Через «Відкриті двері» ФСЄ надає підтримку інноваційним комплексним проектам, які можуть істотно сприяти позитивним змінам у сферах, що відповідають пріоритетним напрямкам роботи Фонду.

Розгляд заявок, поданих через "відкриті двері"

В рамках «відкритих дверей» Фонд розглядає короткі концепції (2-3 стор.), підготовлені згідно розробленої аплікаційної форми українською мовою.

Заявки приймаються постійно та розглядаються на засіданні програмної ради ФСЄ раз на місяць. Результати розгляду повідомляються аплікантам письмово. Якщо потрібна додаткова інформація про проект, організаціям-аплікантам буде запропоновано підготувати повний проект згідно вимог Фонду.

Претенденти надають тільки одну копію заявки.

Заявки від організацій, що надають свідомо неправдиву інформацію, не розглядатимуться Фондом Східна Європа.

Куди надсилати заявки

Заявки необхідно надіслати поштою на адресу Фонду або електронною поштою на адресу Крістіни Баграмян, старшого спеціаліста з програм ФСЄ kbagramyan@eef.org.ua, зазначивши в темі повідомлення "відкриті двері".

Проект «Об’єднуємося заради реформ!»

Рекомендації для заповнення апліікаційної форми

Рекомендації з підготовки бюджету проекту

Механізм «Відкриті Двері»

Аплікаційна форма

Аплікаційна форма для участі у проекті  "Об'єднуємося заради реформ!"Інформація щодо програми TAIEX:

     - Довідка щодо унормування використання інструменту TAIEX;
     - Інформаційна довідка щодо використання інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні;
     - Використання інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні (презентація);
     - Презентація Начальника Головдержслужби України щодо використання інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні.   

 


Міжнародна технічна допомога (МТД) - ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України.

МТД може залучатись у вигляді:

·         будь-якого майна, необхідного для забезпечення виконання завдань проектів, яке ввозиться або набувається в Україні;

·         робіт і послуг;

·         прав інтелектуальної власності;

·         фінансових ресурсів (грантів) у національній чи іноземній валюті;

·         інших ресурсів, не заборонених законодавством, у тому числі стипендій.

Законодавчо питання МТД регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 та угодами щодо техніко-економічного співробітництва України з країнами та міжнародними організаціями, які є донорами МТД. Відповідно до положень зазначеної постанови Міністерство економіки України є координатором діяльності, пов'язаної із залученням, використанням та моніторингом МТД, здійснює реєстрацію проектів, та забезпечує формування стратегічних і щорічних програм МТД відповідно до пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку.

Одним із заходів щодо координації МТД в Україні стало підписання 19 квітня 2007 року № 325 Указу Президента «Про приєднання до Паризької декларації щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги» та включення України до переліку країн, які приєдналися до зазначеної Декларації. Наразі учасниками Декларації є 92 країни, 26 міжнародні організації та 14 організацій громадського суспільства. Основні принципи Паризької декларації базуються на підвищенні ефективності зовнішньої допомоги та спрямовані на:

·         посилення ролі національних стратегій розвитку країн та узгодження зовнішньої допомоги з пріоритетами та процедурами країни-партнера;

·         зменшення дублювання та раціоналізацію донорської діяльності з метою підвищення ефективності;

·         реформування та спрощення донорських політик та процедур, узгодження їх з пріоритетами та процедурами країн-партнерів.

З метою реалізації принципів Паризької декларації при Міністерстві економіки було створено донорсько-урядову робочу групу. Більш вузькі експертні консультації відбуваються у тематичних підгрупах, які було визначено у відповідності до національних пріоритетів та стратегій співпраці у сфері МТД. Робота кожної тематичної підгрупи відбувається під головуванням відповідального міністерства та донора.

 

Опитування

Скільки, на Вашу думку, триватиме фінансово-економічна криза в Україні?

Хто на сайті?

Зараз на сайті: 3 гостей